Kiskőrösi Óvodák

6200 Kiskőrös, Batthyány u. 2.

Legutóbbi bejegyzések

Tagóvodáink

Tagóvodáinkról a következő oldalon kaphat több információt: Tovább »

Éppen most

Oldalainkat jelenleg 6 vendég böngészi.

Thököly Utcai Tagóvoda

„Amit csak hall a gyermek, könnyen elfelejti.

Amit lát is, már inkább megjegyzi.

De amiben Ő maga és tevékenyen részt vesz

az bizonyosan bevésődik az emlékezetébe.”

Kodály Zoltán

Címünk: 6200 Kiskőrös, Thököly Imre u. 21.

Telefonszámunk: 06-78/415-567

Óvoda nyitva tartása: 07:00 - 17:00

Személyi állomány:

• 4 fő óvodapedagógus
  • 1 fő pedagógiai asszisztens
  • 2 fő dajka

Óvodapedagógusaink:

• Vlcskóné Csatlós Erzsébet: Kiskőrösi Óvodák intézményvezető, óvodapedagógus, fejlesztő pedagógus, gyógypedagógus, Montessori pedagógus
  • Ősziné Dulai Zsuzsa: tagintézmény vezető, óvodapedagógus, tanító, gyógypedagógus
  • Szlenicskóné Kapai Beáta: óvodapedagógus
  • Bajkó-Albert Orsolya: óvodapedagógus
  • Klajkó Beáta: pedagógiai asszisztens

Dajkák:

• Juhászné Fehér Mária
  • Szőgyiné Vida Beáta

Csoportok száma: 2

• Nap csoport: vegyes korosztályú csoport: 26 fő
  • Katica csoport: vegyes korosztályú csoport: 26 fő

Tárgyi feltételek:

• Óvodánkban két tágas, magas beltérrel rendelkező csoportszoba található, beépített galériával. Játékállományunk bőséges, jól felszerelt, minden gyermek megtalálhatja benne az érdeklődésének megfelelő játéktevékenységet.
  • Tornatermünk eszközállományában minden fejlesztő eszköz megtalálható, ami a gyermekek mozgásának fejlődését segíti elő. Változatos feladatokkal, eszközökkel tudjuk megvalósítani a játékos mozgás foglalkozásokat az óvodában.
  • Udvarunk mérete megfelelő teret nyújt a két csoport óvodásainak számára, a friss levegőn való tartózkodásra. A játékeszközöket folyamatosan bővítjük. A gyerekek két trambulinon is ugrálhatnak, homokozhatnak, hintázhatnak, csúszdázhatnak, motorozhatnak.

Nevelés az óvodában:

Óvodánk gyermekképe, nevelési céljai:

Óvodai nevelésünk alapja a Kiskőrösi Óvodák „Százszorszép” óvodai programja, mely a tevékenység központú, tapasztalatszerző, játékos tanulást helyezi előtérbe.Pedagógiai szemléletünket a nyitottság, innováció, dinamikus fejlődés, rugalmasság és a szülő- gyermek- pedagógus interaktív kapcsolatépítés jellemzi.
Fontos számunkra, hogy minden gyermek egyéni képességeit már az óvodába érkezéskor megismerjük, így megvalósulhat az esetleges elmaradott képességek korai felzárkóztatása, és a kiemelkedő képességek azonosításával a tehetséggondozás és segítés is.

Óvodánk gyermekképe, nevelési céljai:

• játékos német
  • játékos angol
  • aerobik
  • néptánc
  • hittan
  • korcsolya
  • Bozsik program, ovi foci

Ünnepeink

Óvodánkban projektekben dolgozunk, melyek általában az éppen aktuális évszakhoz, ünnepkörhöz kapcsolódnak.

• Szüretelni, diót szedni megyünk az őszi időszakban.

• A gyerekeket minden évben meglátogatja a Mikulás.

• A karácsonyfára a gyerekekkel díszeket készítünk, mézeskalácsot sütünk.

• Januárban tartjuk az óvoda jótékonysági bálját, szülő-pedagógus összefogással.

•   Minden februárban vidám farsangi mulatsággal űzzük el a telet.

• Március 15-e alkalmából ellátogatunk a Petőfi szoborhoz.

• Tavasszal udvart takarítunk, virágmagot ültetünk.

• Felelevenítjük a húsvéti néphagyományokat.

Májusban az óvodapedagógusok meglepik az ovisokat egy gyermeknapi délelőttel.

• Évzáró és ballagási ünnepségünkön a gyerekek színvonalas műsorral lepik meg szüleiket, családtagjaikat.

• Minden évben élményekkel teli kirándulást szervezünk.

• Megemlékezünk a születésnapokról, névnapokról is.

• Többször ellátogattunk a közlekedési Múzeumba is, ahol mindig érdekes programokon vehettek részt a gyerekek.

Óvodánk feladata

• Az óvodai mindennapok a helyi programunkban meghatározott heti és napi rend szerint zajlanak. Fontos számunkra, hogy a gyermekeknek biztosítsuk az állandóságot, biztonságot a fix napirenddel.
  • Ugyanakkor a változatos programok, és a hagyományőrző ünnepek alapján megvalósított projektek által a gyermekek folyamatosan motiváltak, érdeklődőek maradnak az új ismeretek szerzésére a világ felfedezéséhez.

Felzárkóztatás az óvodában

• Folyamatosan kapcsolatot tartunk a helyi szociális intézményekkel, szakszolgálattal és a szakmai szolgáltató intézményekkel.  Rendszeresen részt veszünk az intézmények által megszervezett fórumokon, műhelymunkákon, konferenciákon, hogy a segítő hálózat akadálymentesen működjön.
  • Óvodánkban egy gyógypedagógus és egy fejlesztő pedagógus is segíti munkájával a gyermekek felzárkózatását egyénre elkészített fejlesztési tervvel és fejlesztő tevékenységekkel. Intézményűnken heti rendszerességgel jár logopédus, szükség esetén szakpszichológus.

Óvodánk kapcsolatai

Kiskőrös város általános iskoláival:

• KEVI Petőfi Sándor Általános Iskola által szervezett játékos programok a nagy csoportosok részére
  • KT Bem József Általános Iskola által szervezett játékos programok a nagy csoportosok részére

Pedagógiai szakmai szolgáltatás:

• A Kiskőrösi Nevelési Tanácsadóval való együttműködés, pedagógiai szakmai szolgáltatások igénybe vétele
  • Középső csoportosok komplex szűrése
  • 3 évesek logopédiai szűrése
  • 5 évesek logopédiai szűrése
  • iskolaérettségi vizsgálatok
  • fejlesztő foglalkozások meghirdetése

Egyéb partnerek:

• Kiskőrösi Városi Könyvtár
  • Kiskőrös HC
  • Szó-La-M Alalpfokú Művészeti Iskola
  • Kiskőrösi Petőfi Sándor Művelődési Központ
  • Szlovák Tájház, Petőfi Múzeum

Minden jog fenntartva. © 2013-2019. All rights reserved.