Kiskőrösi Óvodák

6200 Kiskőrös, Batthyány u. 2.

Legutóbbi bejegyzések

Tagóvodáink

Tagóvodáinkról a következő oldalon kaphat több információt: Tovább »

Éppen most

Oldalainkat jelenleg 20 vendég böngészi.

Szűcsi Tagóvoda

SZŰCSI ÓVODA

Címünk: Szűcsi Óvoda, Kiskőrös, Rákóczi u. 144.

Telefon: 0678/415-566

Óvoda nyitva tartása: hétköznap 7.00-17.00.

Keresem minden gyerek titkát, és kérdezem: hogyan segíthetnék abban, hogy ÖNMAGA lehessen

(James Korczak)

Óvodánk családi házak közt, barátságos környéken található. Három - kis, közép és nagycsoportban neveljük, oktatjuk gyermekeinket. Tágas füves udvar és jól felszerelt tornaszobánk a gyerekek mozgásigényét, testi fejlődését segíti.

Elsődleges feladatunknak tartjuk a gyermekek nyugodt, szeretetteljes légkörben való nevelését, a szülőkkel, hozzátartozókkal a közvetlen, őszinte, segítségen alapuló kapcsolattartást.

Az óvodai életben való aktív részvétel, a nyitottság jellemezte és jellemzi ma is óvodánkat, így a „családias óvoda” jelzőt örömmel „viseljük” és igyekszünk a jövőben is megtartani.

A projektszemléletű óvodai nevelés elvei szerint foglalkozunk gyermekeinkkel, logopédus és fejlesztőpedagógus is segíti munkánkat.

Tevékenységközpontú Óvodai nevelés programunk alapján a gyerekek fejlettségi szintjét, érdeklődését, az aktualitásokat figyelembe véve, - közösen a gyerekekkel – alakítjuk életünket.

Az egyéni bánásmód és a felzárkóztatás mellett nagy hangsúlyt fektetünk a tehetséggondozásra. A néphagyományok felelevenítése, a mese, vers, drámajáték színesíti óvodai mindennapjainkat. Idén nagycsoportosok úszás oktatáson vesznek részt a Városi Tanuszodában. Középsős és nagycsoportos gyerekek számára Madarász ovit szerveztünk.  A természet szeretetét, védelmét, a tavaszi és az őszi Szűcsi erdei kirándulásunk alkalmával is megtapasztalhatják a gyerekek. Nyílt napjainkra, a szülők – nevelők báljára, ünnepeinkre szeretettel várjuk a szülőket. (Luca nap, Mikulás, Karácsony, Farsang, Anyák napja, Évzáró, Ballagás.)

Óvodánk dolgozói

Tagóvoda vezető: Kecskemétiné Viczián Ilona

Óvodapedagógusok:

• Kecskemétiné Viczián Ilona
  • Bolemányi Bernadett
  • Szabó Zoltánné
  • Szűcsné Szabó Éva
  • Torgyikné Balogh Noémi
  • Váriné Szlovák Erika

Pedagógiai asszisztens:

Dajkák:

• Fazekas Andrásné
  • Berta-Somogyi Andrea
  • Nemes Jánosné

Csoportjaink:

KATICA CSOPORT (Kis csoport)

• Kecskemétiné Viczián Ilona
  • Váriné Szlovák Erika

SÜNI CSOPORT (Középső csoport)

• Szűcsné Szabó Éva
  • Szabó Zoltánné

PILLANGÓ CSOPORT (Nagy csoport)

• Bolemányi Bernadett
  • Torgyikné Balogh Noémi

Minden ember egy megismételhetetlen csoda és a hozzávezető útnak is csodának kell lenni.

(Erich Fromm)

Minden jog fenntartva. © 2013-2019. All rights reserved.