Kiskőrösi Óvodák

6200 Kiskőrös, Batthyány u. 2.

Legutóbbi bejegyzések

Tagóvodáink

Tagóvodáinkról a következő oldalon kaphat több információt: Tovább »

Éppen most

Oldalainkat jelenleg 16 vendég böngészi.

Mohácsi Utcai Tagóvoda

Szeretettel köszöntünk mindenkit a Mohácsi Óvoda lapján.

Óvoda nyitva tartása 7.00-17.00.

Csoportok száma: 3 csoport

Mottónk

"A nagyszerű dolgokat olyan emberek hozzák létre akiknek nagyszerű gondolataik vannak, aztán nekilátnak, hogy megvalósítsák álmaikat." (Ernest Holmes)

Óvodánkról

Óvodánk a város szélén, legnagyobb udvarral rendelkező intézmény. Felszereltségünk uniós szabványnak megfelelő játékokkal, füves, betonos, homokos felületek megfelelő arányával biztosítja a gyermekek mozgásfejlődését. Lombhullató, örökzöld, és gyümölcsfák, valamint virágoskert, amelyen folyamatosan figyelhetik az évszakok változásait.

A gyerekek harmonikus fejlesztését, nevelését-oktatását 6 óvodapedagógus, 1 pedagógiai asszisztens és 3 technikai dolgozó látja el. Központi feladatunknak tekintjük a környezeti nevelést, beleépítve az egészséges életmódot. Megtanítjuk gyermekeinket harmóniában élni a természettel. Értékeket csak egészséges környezetben, egészséges gyerekekkel, felnőttekkel tudunk elérni. Zászlónkra tűztük az egészséges étkezést, a mozgás mellett a lelki egészség ápolását. Jó eszköz a testi-lelki ápolás terén a mozgásos, vizuális, énekes játékok, versek, mesék beépítése mindennapjainkba.

Kiemelten foglalkozunk a tehetséges gyerekekkel a három csoportban dolgozó óvodapedagógusok szakmai kompetenciájának megfelelően:

• Mozgás (aerobik, Vitamin torna, tánc)
  • Kézműves tevékenység (origami, kirigami, varrás, gyurmázás)
  • Környezet-matematika (környezetbe ágyazott matematika, mozgás, számolás, ritmus)
  • madarászovi (helyszíni, és óvodai tevékenységek)

Választható programjaink (térítéses)

• Óvodánkban működik fantázia aerobikcsoport, városi és a Kiskőrösi Óvodák rendezvényein szerepelnek, színesítik a műsorokat.

Az óvodába járók életében a mozgás jelentős szerepet játszik.

A mozgást és az egészségvédelmet kiemelten kezeljük.  Az erre irányuló játékok használatával javul egyensúlyérzékük, gondolkodásuk, mozgáskoordinációs készségük.

Azzal, hogy csatlakozhattunk a Magyar Ifjúsági Vöröskereszthez, célunk az óvodás korosztály egészségének védelme, példamutatás, a jövő biztosítása. Egy olyan mozgalom része lehetünk, mely már számtalan ember életén segített, adott új esélyt a reménytelenségben. 2015 májusától elnyertük a Bázisovi címet.

Személyi állomány alakulása

6 fő óvodapedagógus

• 3 fő dajka
  • 1 fő pedagógiai asszisztens
  • 1 fő közfoglalkoztatott dajka

Ebben a nevelési évben egy fiatal kolléganő csatlakozott a csapatunkhoz, Berta Anett személyében, aki a szülési szabadságon lévő kolléganő helyett érkezett óvodánkba. A dajkák munkáját segíti Berta- Somogyi Andrásné, közfoglalkoztatott dajka. Az óvodapedagógusok közül 4 fő Pedagógus II. fokozatot szerzett. Óvodánkban 3 csoportban foglalkozunk a gyerekekkel. Csoportelosztásoknál lehetőség szerint törekszünk az azonos korú csoportok létrehozására.

Tagóvoda vezető: Urbánné Szabó Rózsa

Óvodapedagógusok:

• Berta Anett
  • Kerekesné Varga Erzsébet
  • Kratokné Lukács Mária
  • Nagyné Lehoczki Éva
  • Parragné Vajas Beáta
  • Urbánné Szabó Rózsa

Pedagógiai asszisztens:

Dajkák

• Berta- Somogyi Andrásné
  • Klajkóné Apró Eszter
  • Vlcskóné Baranyai Éva

Tárgyi feltételek

Az óvoda udvara 2008 szeptemberétől EU-s szabványnak megfelelő játékokkal lett felszerelve. Az óvoda épülete 2008-tól folyamatosan felújításra került. (csatorna festés-javítás, kerítésfestés, fő és melléképület vakolatának felújítása). Belső munkálatok: energiatakarékos WC, öltözőszekrények felújítása. Az udvari vizes helyiség elkészült 2010-ben. A gyermekek mozgásfejlesztését szolgálja a jól felszerelt tornaterem is.

2008 elejétől Alapítvány lett bejegyezve, amely az óvoda helyzetének javítását eredményezi (adó 1%-ok fogadásával, és mint civil szervezet sokkal több pályázat írására van lehetősége az óvodának.)

Pályázatírás

2008 óta nagyon sok pályázatot nyertünk. A pályázatok megnyerésével lehetőségünk nyílt a programok finanszírozására, a gyerekek sokoldalú fejlesztésére. A programunk lehetőséget biztosított a tehetséges gyerekek gondozására, és a többiek felzárkóztatására is. Még szorosabb kapcsolatot alakítottunk ki a szülőkkel.

Csoportjaink

Maci csoport

(kis csoport)

Urbánné Szabó Rózsa

Kratokné Lukács Mária

Okos bagoly csoport

(középső csoport)

Berta Anett

Nagyné Lehoczki Éva

Napraforgó csoport

(nagy csoport)

Kerekesné Varga Erzsébet

Parragné Vajas Beáta

Pedagógiai asszisztens:

Bolemányi Bernadett

Hagyományos programjaink

• Magyar Népmese Napja
  • Nemzetközi Gyalogló világnap
  • Őszbúcsúztató
  • Karácsony (ovi karácsony és idősek otthona)
  • Farsang
  • Szülők bálja
  • Nőnapi virágültetés
  • Húsvét
  • Tánc világnapja
  • Víz napja - Környezeti vetélkedő
  • Egészséghét - Véradás
  • Anyák napja
  • Gyereknap
  • Nagycsoportosok Ballagása
  • Táborok szervezése
  • Rendszeres színház-, uszoda- és könyvtárlátogatás, közös kirándulások a szülőkkel

Minden jog fenntartva. © 2013-2019. All rights reserved.